Najcześciej zadawane pytania

Zebraliśmy dla Was kilka najcześciej pojawiających się pytań.

  • Ile to kosztuje?

    Cennik urządzeń znajdziesz u góry w Menu Czujniki. Zapoznaj się z sekcją Cenniki, która również znajduje się u góry. Najważniejsza informacją to taka że opłata za dostęp do systemu (platformy) będzie na zasadzaie subskrypcji / licencji. Urządzenia kupujesz na własność, mogą służyć Ci niezależnie. Opłata licencyjna będzie opłcana co miesiąc a cena minimalna to 150 zł netto

  • Czujniki / Wzorcowanie.

    W rozporządzeniu jest mowa o wzorcowaniu czujnika / sensora. Jest to usługa dod. płatna i wacha się w zależności od akredytowanego laboratorium wzorcującego. Średni koszt to 200 zł netto za czujnik.

  • Umowa / opłaty.

    Brak długo terminowych umów. Zakpu urządzeń - faktura (przedpłata lub przelew). Licencja - faktura co miesiac z terminem 14 dni. (poza postępowaniami / przetragami / wew. ustaleniami)

  • Gwarancja na urządzenia

    Udzielamy gwarancji 12 miesięcy na urządzenia.

  • Czy mogę zakupić czujnik jako osoba prywatna.

    Tak możesz. Otrzymasz paragon na zakup urządzenia.

  • Zakresy pomiarowe temperatury i wilgotności

    Wilgotność: 10%~90%RH, Temperatura: zakres -10~55 stopni Celsjusza

    * zakresy mogę się różnić w zależności od czujnika

  • Sposób alarmowania o wystąpieniu zdarzenia alarmowego.

    Mamy wiele możliwoście, aktualnei najbardziej popularna to SMS, E-mail.

  • Pomiary w lodówkach.

    Mierzymy temperaturę w lodówkach/witrynach za pomocą naszych standardowych czujników, jednak tam gdzie jest problem z zasięgiem lub występuje inny problem, stosujemy inne rozwiązanie lub czujniki.

  • Montaż / Trudność

    W najprostrzej formie dostajesz od nas paczkę z urządzeniami działającymi i w pełni skonfigurowanymi. Podłączasz ruter do zasilania (wpinasz zasilacz do gniazdka) roznosisz czujniki i wszystko powinno działać. System jest niemal w pełni bezprzewodowy, mam na myśli czujniki (* zależy od wybranego rodzaju). Ruter czy wzmacniacze sygnałów trzeba podłączyć do prądu, zazwyczaj są już w kpl. z UPS (zasilaniem awaryjnym).

  • Od kiedy obowiązuje nowe rozporządzenie?

    Informacja z dnia 31.10.2022 od Głównego Inspektoratu Farmaceuttycznego. Akt prawny został już podpisany przez Ministra Zdrowia i skierowany do ogłoszenia, które nastąpi niezwłocznie. Termin ogłoszenia będzie widoczny na stronie: https://wykaz.rcl.gov.pl/ Ogłoszony akt prawny będzie dostępny na stronie: https://www.dziennikustaw.gov.pl/DU - od ogłoszenia. Przewiduje się, że projektowane rozporządzenie wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. Co dotyczy Aptek i Monitorowania temperatur: "w przypadku obowiązków dotyczących stosowania urządzeń oraz wyposażenia, o których mowa w § 2 ust. 2 i 3, przewidziano 12 miesięcy na dostosowanie się do nowych wymagań." czyli Apteki w Polce mają 12 miesięcy na dostosowanie się. Apteki mają czas do grudnia 2023.

  • Ile czujników potrzebuje?

    Rozporządzenie mówi gdzie należy mierzyć paramtery. Czyli pomijamy pomieszczenia typu: korytarze, socjalne itp. Standardowa Apteka ma pomieszczenia: 1. Magazyn prod. leczn, 2. Magazyn, 3. Izba ekspedycyjna, 4. Komora przyjęć, 5. Izba recepturowa ( 5 pomieszczeń ) + minimum 1 lodówkę (zazwyczaj dwie) Co nam daje łącznie 5 + 2 = 7 Czujników, 1 Ruter + UPS. Jeżeli jest to wmiarę małą Apteka taki zestaw powinien w zupełności wystarczyć. W przypadku większych obiektów dodajemy w zależności od potrzeb dodatkowe urządzenia jak rutery, wzmacniacze sygnałów, więcej czujników.